Tere tulemast ETAIS portaali!

ETAIS ehk Eesti Teadusarvutuste Infrastruktuur on Eesti Teaduse Infrastruktuuride Teekaarti objekt, mis koondab kokku Eesti teadlastele loodud arvutus- ja salvestusressursid. Ressursse pakuvad neli partnerit: Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut (KBFI), Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet (EENet).

ETAIS portaalis saavad kasutajad luua endale konto, milega saab logida oma SSH võtme või sertifikaadi abil ETAISi ressurssidega seotud juhtmasinatesse.

Konto omamine iseenesest ei anna veel ligipääsu kogu ETAISi ressursile. Ressurss on jaotatud nö gruppidele (Gridis kasutatakse terminit Virtuaalne Organisatsioon ehk VO) ja automaatselt lisatakse kasutaja vaid ETAIS gruppi, mille kaudu on kättesaadav kuni 5% ressurssidest. Teiste gruppidege liitumine käib samuti ETAIS portaalis.

ETAISi portaali saab kasutaja siseneda oma koduasutuse kasutajatunnust ja parooli kasutades. Et see toimiks peab sinu koduasutus olema liitunud TAATi teenusega ning sinu koduasutuse nimi peab olema TAAT identiteedipakkujate nimekirjas.

Logi sisse: Taat_login_88x31_hele1

Eenet_logo_150x75 Eu_socialfund_vertikaal